Munkavédelem

Munkavédelem

CÉLKITŰZÉSÜNK: Cége biztonságos működésének megvalósítása!

 

A Szerviz Szektor Kft. 2021-ben vezette be új szolgáltatását, a munkavédelmet.

 

A cégek célkitűzéseit szem előtt tartva, partnereinkkel maximálisan együttműködve, profi módon végezzük munkavédelmi szolgáltatásunkat az egészséges és biztonságos munkakörülmények megteremtése, a hatékony és folyamatos működés érdekében, célként kitűzve a munkabalesetek és foglalkozási megbetegedések megelőzését, az 1993.évi XCIII. törvény a munkavédelemről és egyéb szabályozók előírásainak eleget téve.

 

 

 

Válasszon minket!

 

  • Cégünk szerteágazó tevékenységi körrel rendelkezik.
  • Magas színvonalú szaktudással végezzük munkánkat.
  • Első alkalommal ingyenes munkavédelmi állapotfelmérést végzünk.
  • Professzionális munkavédelmi tanácsadással állunk ügyfeleink rendelkezésére.
  • Figyelemmel követjük Ön helyett a munkavédelmi törvények, jogszabályok, szabályozók változásait, s cégére szabottan alkalmazzuk.
  • A hatósági ellenőrzésekre segítünk felkészülni.
  • Elkészítjük cége:
  • munkavédelmi szabályzatát,
  • kockázatértékeléseit,
  • orvosi alkalmassági vizsgálatok rendjét,
  • egyéni védőeszköz juttatási rendjét,
  • gépek munkavédelmi üzembe helyezését,
  • oktatási tematikát,
  • munkabalesetek jegyzőkönyveit.
  • Kapcsolatot tartunk a hatóságokkal.
  • Szem előtt tartva a költségeket határozzuk meg a szükséges teendőket.
  • Tapasztalatunk alapján a munkáltatóknak egyre nagyobb gondot okoz a régi, de még működőképes munkaeszközök biztonságos használatának biztosítása. Nem rendelkeznek használati, karbantartási, kezelési útmutatókkal. Hiányoznak, vagy nem működnek a gépek gyári biztonsági berendezései, ezért használatuk lehetetlen.

Cégünk egyedülálló szolgáltatása, hogy az ilyen munkaeszközöket, az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzésre alkalmassá tegyük.   

 

 

Az 1993.évi XCIII. törvény a munkavédelemről    

                                                                     

Meghatározza a munkáltatók feladatait és kötelességeit, az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés személyi, tárgyi és szervezeti feltételeit a munkavállalók egészségének, munkavégző képességének megóvása és a munkakörülmények humanizálása érdekében, megelőzve a munkabaleseteket és a foglalkozással összefüggő megbetegedéseket.

 

Munkavédelem Nemzeti Politikája

 

A munkavédelmi törvény értelmében állami feladat az egészség és a munkavégző képesség megóvására, a munkabiztonságra és a munkakörnyezetre vonatkozó nemzeti politika megalkotása, amelynek megvalósulását időszakonként felül kell vizsgálni. Ennek megfelelően készült el a Munkavédelem Nemzeti Politikája elnevezésű dokumentum, amelyben – összhangban az Európai  Unió 2014-2020 közötti munkavédelmi stratégiájával – 22 pontban lettek meghatározva a munkavédelem hosszú távú fejlesztési irányai annak érdekében, hogy azok eredményei hozzájáruljanak a munkakörülmények fejlesztéséhez, valamint a munkavállalók munkavégző képességének megőrzéséhez, az egészség és a biztonság fenntartásához és az egészségben eltöltött életévek növeléséhez, ezáltal Magyarország versenyképességének erősítéséhez.

 A Munkavédelem Nemzeti Politikáját a Kormány a 2016. október 5-i ülésén tárgyalta meg és fogadta el, majd a 1581/2016. (X. 25.) Korm. határozatban rendelte el a jóváhagyott dokumentum közzétételét a Kormány honlapján.

 

 

A munkáltató köteles figyelembe venni az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés érdekében a következő általános követelményeket:

 

  • a veszélyek elkerülése;
  • a nem elkerülhető veszélyek értékelése;
  • a veszélyek keletkezési helyükön történő leküzdése;
  • az emberi tényező figyelembevétele a munkahely kialakításánál, a munkaeszközök és munkafolyamat megválasztásánál;
  • a műszaki fejlődés eredményeinek alkalmazása;
  • a veszélyes helyettesítése veszélytelennel vagy kevésbé veszélyessel;
  • egységes és átfogó megelőzési stratégia kialakítása;
  • a kollektív műszaki védelem elsőbbsége az egyéni védelemhez képest;
  • a munkavállalók megfelelő utasításokkal történő ellátása;
  • a munkáltatónak rendelkeznie kell kockázatértékeléssel.

 

 

Néhány alapfogalom   

                                                                                                                               

Megelőzés: a munkáltató által megtett vagy tervezett intézkedések a munkáltatói tevékenység bármely fázisában, amelyeknek célja a munkával összefüggő kockázatok megelőzése vagy csökkentése.

Kockázatértékelés: A munkáltató kockázatértékelésben köteles értékelni a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatokat, különös tekintettel az alkalmazott munkaeszközökre, veszélyes anyagokra, a munkavállalókat érő terhelésekre, valamint a munkahelyek kialakítására. A kockázatértékelés során a munkáltató azonosítja a várható veszélyeket, valamint a veszélyeztetettek körét, felbecsüli a veszély jellege (baleset, egészségkárosodás) szerint a veszélyeztetettség mértékét.

Munkabaleset: az a baleset, amely a munkavállalót a szervezett munkavégzés során vagy azzal összefüggésben éri, annak helyétől és időpontjától és a munkavállaló (sérült) közrehatásának mértékétől függetlenül.

Munkaeszköz: minden gép, készülék, szerszám vagy berendezés, amelyet a munkavégzés során alkalmaznak, vagy azzal összefüggésben használnak (kivéve: az egyéni védőeszköz).      

Munkavédelmi üzembe helyezés: az a munkavédelmi eljárás, amelynek során az üzemeltető meggyőződik arról, hogy az adott létesítmény, munkahely, technológia, munkaeszköz a munkavédelmi követelményeket kielégíti, és üzemeltetését elrendeli.

Veszélyforrás: a munkavégzés során vagy azzal összefüggésben jelentkező minden olyan tényező, amely a munkát végző vagy a munkavégzés hatókörében tartózkodó személyre veszélyt vagy ártalmat jelenthet.

Figyelmeztető jel: olyan biztonsági jel, amely valamely veszélyforrásra hívja fel a figyelmet.

Oktatás: A munkáltatónak oktatás keretében gondoskodnia kell arról, hogy a munkavállaló munkába álláskor, a munkahely vagy munkakör megváltozásakor, a munkaeszköz átalakításakor vagy új munkaeszköz üzembe helyezésekor, új technológia bevezetésekor elsajátítsa az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés elméleti és gyakorlati ismereteit, megismerje a szükséges szabályokat, utasításokat és információkat.

Tiltó jel: olyan biztonsági jel, amely veszélyes magatartást tilt, valamint az adott helyen veszélyes tevékenység végzésének tilalmára utal.

 

 

Munkavédelem Miskolcon és vonzáskörzetében!

 

 

 

 

 

Hivatkozások: https://njt.hu/jogszabaly/1993-93-00-00

képek forrása: https://pixabay.com/

http://www.ommf.gov.hu/index.php?akt_menu=557

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amennyiben ön már igénybe vette szolgáltatásunkat és szeretné elmondani a véleményét itt teheti meg!

Miben segíthetünk?